Tom z Wrocławia #04


Parametry fizyczne:

Wzrost: 178 cm
Waga: 108 kg
Kolor oczu: szaro-niebieskie
Kolor włosów: ciemny blond

Sam o sobie:
„Mentalny „guy next door”, hiper empata i wrażliwiec, niepoprawny optymista i agregat dobrej energii. Na co dzień zajmuję się grafiką użytkową (brandingiem) oraz doradztwem w zakresie strategii produktowej, w czym wyjątkowo się spełniam. Jestem również lokalnym KO-wcem w Stowarzyszeniu Bears of Poland – mam szczęście współpracować z fantastyczną ekipą i od lat realizować się w działaniach na rzecz rozwoju naszej bearsowej społeczności.”

Hobby/Ulubiona forma spędzania wolnego czasu:
„Na co dzień zapalony rowerzysta oraz gaymer (@unqtom). Ostatnimi czasy na nowo odkrywam „wyciszający” fenomen wspinaczki górskiej. Uwielbiam podróżować i poznawać ludzi. Czas spędzany z przyjaciółmi to dla mnie szczęście w czystej formie.”

Kwestionariusz.

Główna cecha mojego charakteru:
Hiperempatia.

Cechy, których szukam zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn:
Otwartość, optymizm, nonkonformizm.

Co cenię najbardziej u przyjaciół:
Szczerość i lojalność.

Moja główna wada:
Hiperempatia 😉

Moje ulubione zajęcie:
Spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Moje marzenie o szczęściu:
Spokój ducha.

Kim lub czym chciałbym być, gdybym nie był tym, kim jestem:
Labradorem.

Kiedy kłamię:
Najczęściej w kwestionariuszach 😉

Słowa, których nadużywam:
…masakra!, #@*$#*@#!, &#%@!%&!

Ulubieni bohaterowie literaccy/komiksowi:
Thorgal, Funky Koval, Deadpool.

Ulubieni bohaterowie życia codziennego:
Lekarze i strażacy.

Ulubieni bohaterowie sceny politycznej:
Robert Biedroń.

Czego nie cierpię ponad wszystko:
Hipokryzji.

Dar natury, który chciałbym posiadać:
Regeneracja, jako remedium na wszystkie #przypadkisiarenki 😉

Obecny stan mojego umysłu:
#traumasiarenki

Błędy, które najłatwiej wybaczam:
Po prostu ludzkie.

Moja dewiza:
Moja ambicja mnie kiedyś zabije, na szczęście nie dzisiaj.

Moja definicja kim jest 'Bear’:
Bear to dla mnie nie tylko archetyp fizycznej aparycji, postawnego, owłosionego faceta, ale przede wszystkim zbiór określonych cech osobowości. Bear jest przyjaznym, charyzmatycznym osobnikiem otwartym na innych, empatycznym, lojalnym, a dla swoich bliskich jest zawsze oparciem w ciężkich chwilach. To człowiek godny zaufania i zawsze skory do pomocy. Emanuje pewnością siebie, ale taką bez narcystycznej buty.

Co sądzę o społeczności 'Bears’ w Polsce:
Miałem przyjemność poznać zagraniczne społeczności Bears, dzięki czemu dowiedziałem się jednego – nasze lokalne podwórko wypada bardzo korzystnie i możemy być z siebie dumni.
Jesteśmy silną, zgraną i mocno zaangażowaną grupą. Paradoksalnie, nasza rzeczywistość w kraju nieprzyjaznym środowiskom LGBTQ+ motywuje do większej integracji niż na zachodzie. W wielu krajach Europy (w których dobrze o nas wiedzą!) jesteśmy często podawani jako inspiracja i modelowy przykład zwartej społeczności Bears.
Polskie miśki dokonały bardzo wiele na przestrzeni prawie 10 lat istnienia polskiej kultury Bears. Przez lata ta społeczność skupiona wokół Stowarzyszenia Bears of Poland oraz Wyborów Mr Bear Poland (inicjatora ruchu Bears w Polsce) ewoluowała z grupy stricte towarzyskiej do oficjalnej jednostki, jaką jest Stowarzyszenie Bears of Poland. Jest ono jednym z największych formalnych stowarzyszeń w kraju pod kątem liczby członków. Posiada jasno określone cele i liderów, którzy wspierają jej rozwój. Dzieje się to poprzez stopniową aktywizację swoich członków i sympatyków do współpracy przy wielu ciekawych projektach. Poza kluczowymi działaniami integracyjnymi rozkwitają projekty, które wychodzą daleko poza naszą grupę i pozwalają nam zaistnieć w polskiej społeczności LGBTQ+. Sama społeczność mimo wewnętrznych różnic trzyma się razem i dla wielu stała się bezpieczną przystanią, miejscem wsparcia, gdzie wszelkie miśki i nie-miśki mogą się realizować – będąc po prostu sobą. To tutaj wielu z nas poznało swoich partnerów i prawdziwych przyjaciół na całe życie.
Dlatego jestem dumny, że mogę być częścią tego ruchu.

Co powinien robić zdobywca tytułu Mr. Bear Poland 2019:
Dla mnie tytuł Mr Bear Poland to ucieleśnienie cech i wartości nie tylko fizycznego archetypu miśka, ale również spełnienie lokalnych potrzeb naszej społeczności. Mr Bear Poland 2019 powinien być aktywnym uczestnikiem i współtwórcą kultury Bears w Polsce. Powinien również być zaangażowanym, gotowym do poświęceń liderem, opiekunem, ale przede wszystkim – przyjacielem. Powinien stymulować i angażować naszą społeczność do wzajemnego szacunku i działania na rzecz naszych braci. Godnie reprezentować naszą społeczność nie tylko podczas wydarzeń towarzyskich w Polsce i za granicą, ale przede wszystkim aktywnie udzielać się w obrębie polskiej społeczności LGBTQ+, promując kulturę Bears oraz wartości z nią związane.

Dlaczego to Ja powinienem zostać Mr. Bear Poland 2019:
Funkcjonuję w naszej miśkowej społeczności od lat. Odnalazłem w niej swoją “rodzinę z wyboru” i szczęśliwie się w niej realizuję w roli lokalnego aktywisty. Czerpię z niej nieustanną inspirację i motywację do działania. Uczestniczę w organizowaniu wielu ogólnopolskich projektów Stowarzyszenia Bears of Poland. Wspólnie z Andrzejem Szczygłem odpowiadamy za wizualną stronę wizerunku naszego stowarzyszenia, jak również jestem współodpowiedzialny za integrację miśków w obrębie regionu Dolnośląskiego. Wystartowałem w wyborach nie tylko ze względu szarfę. Wierzę, że tytuł będzie dla mnie pewną platformą do realizacji na większą skalę działań na rzecz naszych braci w myśl mojej dewizy “Bracia braciom”. Mam wiele planów i marzeń dotyczących działań w społeczności BoP, jak również integracji z innymi środowiskami LGBTQ+ zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Przez ostatnie lata funkcjonowania w naszej lokalnej i wielu zagranicznych społecznościach Bears, poznałem niejako od “od kuchni” spektrum możliwości działań Misterów. Myślę, że ze zdobytą wiedzą i swoimi doświadczeniami organizatorskimi będę w stanie wykorzystać potencjał tytułu Mr Bear Poland 2019 do osiągania wielu celów naszej społeczności jak również do promowania naszej działalności za granicą.

Galeria.


Przewiń do góry